15 października 2017 - XX​VIII NIEDZIELA ZWYKŁA

1.  Zaproszeni na Ucztę Eucharystyczną jesteśmy ubogaceni Słowem Bożym i Najświętszym Ciałem Jezusa Chrystusa. Odpowiedzmy Bogu na Jego miłość otwarciem serca dla Niego, modlitwą i dobrymi czynami.

2.  O godz. 1500 Różaniec. Po Różańcu Msza święta.

3.  Liturgiczne obchody tygodnia:

a)  W poniedziałek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.

b) We wtorek, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika. Po Mszy świętej spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

c)  W środę, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty.

d) W piątek, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji. W tym dniu modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.

e)  W sobotę, 21 października – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

f)   W niedzielę, 22 października – obchodzimy wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Niedziela Misyjna pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła.

4.  Bóg zapłać za ofiary i prace. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na inwestycje. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Bosmańskiej. Za tydzień prosimy mieszkańców ul. Wróblowickiej, by zadbali o czystość świątyni i otoczenia.

5.  Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, całoroczne i jednorazowe. Przy całorocznych prosimy zaznaczyć, kiedy mamy się modlić za zmarłych: przed Mszą świętą o 800, o 1000, 1130 czy 1800. Pod chórem są do zabrania kartki na wypominki.