14 października 2018 - XXVIII  NIEDZIELA ZWYKŁA

Posiadany majątek nie czyni człowieka autentycznie bogatym, nie zapewnia udanego życia przepełnionego poczuciem sensu istnienia. Do takiej egzystencji potrzebna jest mądrość będąca owocem poznania Boga.

1. Dziś obchodzimy 18. Dzień Papieski. Składka zbierana do puszek przeznaczona jest na Fundusz Stypendialny.
  2. O godz. 1500 Różaniec. Po Różańcu Msza święta oraz spotkanie dla młodzieży z kl. VII i VIII przed bierzmowaniem.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. W poniedziałek, 15 października – wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła. Jest to zarazem Dzień Dziecka Utraconego.
  2. We wtorek, 16 października – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej.
  3. W środę, 17 października – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
  4. W czwartek, 18 października – święto św. Łukasza, ewangelisty. O godz. 1900 Msza święta z modlitwą uwielbienia.
  5. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca.
  6. W sobotę, 20 października – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera, patrona naszej diecezji.
  1. W przyszłą niedzielę przypada przedostatnia niedziela października, obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła. W naszej parafii z racji III niedzieli miesiąca składka na inwestycje.
  2. Bóg zapłać za ofiary i prace. Dziękujemy za posprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Kapitańskiej i Jachtowej. Za tydzień prosimy mieszkańców ul. Kaperskiej i Admiralskiej, by zadbali o czystość świątyni i otoczenia.
  3. Przyjmujemy na wypominki za zmarłych, całoroczne i jednorazowe. Przy całorocznych prosimy zaznaczyć, kiedy mamy się modlić za zmarłych: przed Mszą świętą o 800, o 1000, 1130 czy 1800