17 STYCZNIA 2021 - II NIEDZIELA ZWYKŁA

Zachęta Jezusa: „Chodźcie a zobaczycie”, jest adresowana do każdego z nas. Jesteśmy bowiem ludźmi poszukującymi poczucia bezpieczeństwa, oparcia, sensu i celu w życiu. Tak jak uczniowie, także my, znajdujemy to wszystko w Chrystusie.

1. W dniach 18-24 stycznia, w całym Kościele przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem: „Trwajcie w mojej miłości, a przyniesiecie obfity owoc”.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. We wtorek, 19 stycznia – wspomnienie Św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa,
  2. W środę Nowenna i Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,
  3. W czwartek, 21 stycznia – wspomnienie Św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy,
  4. W piątek po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W przyszłą  niedzielę będziemy obchodzić Niedzielę Słowa Bożego. Składka do puszki dla poszkodowanych w wyniku trzęsienia ziemi w Chorwacji.
  2. Bóg zapłać za ofiary, również przekazywane na konto parafialne, za dary i prace. Piękne dzięki za dzisiejszą składkę na potrzeby naszej parafii. Będzie ona przeznaczona na ogrzewanie świątyni.