28 czerwca 2020 - XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Zmartwychwstały Chrystus żyje w Kościele i w ludziach. Służąc bliźnim służymy samemu Chrystusowi, naszemu Panu. Żaden dobry czyn nie straci nagrody.

1. O godz. 1500 Msza święta. Od lipca Msze święte w niedziele o 800, 1000 i 1130.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
  1. W poniedziałek, 29 czerwca – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza święta o godz. 1800.
  2. w środę Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  3. W piątek święto św. Tomasza Apostoła. Od godz. 900 wyjazd do chorych z racji I piątku miesiąca. O godz. 1800 Msza święta.
  4. W sobotę o godz. 700 Msza święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny z racji I soboty miesiąca.
  1. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 800 zmiana Tajemnic Różańca Świętego. Na Mszy świętej o godz. 1130 kolejna grupa dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej.
  2. Piękne dzięki za wszystkie ofiary oraz za każdą pracę. Rodzicom dzieci z kl. III dziękujemy za przygotowanie świątyni na uroczystość Pierwszej Komunii Świętej.
  3. Wskazania duszpasterskie Biskupa Ordynariusza Romana Pindla:

Od 7 czerwca br. poprzednia dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Eucharystii obejmująca wszystkich wiernych Diecezji Bielsko-Żywieckiej zostaje zawężona do osób starszych, chorych i odczuwających lęk przed zarażeniem. Od 30 maja br. nie obowiązuje limit osób w kościele. Wszyscy przebywający w kościele z wyjątkiem sprawujących liturgię muszą mieć maseczki. Bardzo prosimy o przestrzeganie tej zasady. Nadal nie korzystamy z wody święconej.