18 sierpnia 2019 - XX NIEDZIELA ZWYKŁA

Chrystus przyszedł rzucić ogień na ziemię. Jego miłość jest prawdziwa i pewna. Kiedy przychodzimy na Mszę świętą poddajemy nasze serca Bożemu działaniu, aby i w nas zapłonął ogień miłości.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
    1. We wtorek, 20 sierpnia – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
    2. W środę, 21 sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża. Nowenna i Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    3. W czwartek, 22 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Królowej.
    4. W sobotę, 24 sierpnia – święto św. Bartłomieja, apostoła.
  2. Dekretem Ks. Biskupa Ordynariusza ks. Piotr Zawarus z dniem 24 sierpnia został mianowany wikariuszem parafii św. Bartłomieja w Czańcu. Dziękujemy Mu za posługę w naszej parafii.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i prace. Bóg zapłać za dzisiejszą składkę na inwestycje. Bóg zapłać za posprzątanie świątyni mieszkańcom ul. Bocznej i Krańcowej. Za tydzień prosimy mieszkańców ul. Polnej i Krakowskiej.
  4. W zakrystii przyjmujemy zapisy na pielgrzymkę do Koszyc.