20 października 2019 - XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus zachęca nas, aby się modlić i nie ustawać. Może nieraz nam się wydaje, że nasze modlitwy pozostają niewysłuchane. Tymczasem Jezus zapewnia nas, że kiedy będziemy się zwracać do Boga, Ojciec w niebie weźmie nas w obronę. Wytrwała modlitwa jest wyrazem naszej wiary.

1. Przedostatnia niedziela października obchodzona jest w Kościele jako Światowy Dzień Misyjny, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Módlmy się w intencjach misyjnych Kościoła.
  2. O godz. 1500 Różaniec w intencji misji. Po Różańcu Msza święta i spotkanie po bierzmowaniu.
  3. Od poniedziałku do piątku Różaniec o godz. 1700 a następnie Msza święta.
  4. We wtorek, 22 października – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
  5. W środę, 23 października – wspomnienie św. Józefa Bilczewskiego, biskupa. Po Mszy zostaną podane do uczczenia relikwie Świętego.
  6. W piątek ostatnie w tym roku czuwanie w Hałcnowie.
  7. Można składać na wypominki.
  8. Dziękujemy za dzisiejszą ofiarę na inwestycje, jak również za ofiary na misje, składane do puszek przed kościołem. Rodzicom młodzieży, która przyjęła sakrament bierzmowania, dziękujemy za przygotowanie świątyni na uroczystość i za dary.