16 czerwca 2019 - NIEDZIELA TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

W imię Trójcy Świętej – Ojca i Syna, i Ducha Świętego – zaczynamy każdą liturgię. Bóg objawia się w osobie Ojca. Objawia się w osobie Syna, w którym stał się Człowiekiem. Bóg objawia się również w osobie Ducha Świętego, by doprowadzić nas do pełnego poznania Boga.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
    1. W poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika. W Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie Diecezjalna Pielgrzymka Osób Chorych, Starszych i Niepełnosprawnych. Msza święta o godz. 1400.
    2. W środę kończy się rok szkolny. Do udziału we Mszy świętej zapraszamy wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców. Nowenna i Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  Po Mszy świętej zapraszamy dziewczynki na próbę sypania kwiatków oraz małych chłopców na próbę dzwonienia dzwonkami.
    3. W czwartek, 20 czerwca - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o 800, 1000 i 1800. Po Mszy o godz. 1000 procesja do czterech ołtarzy wokół kościoła. Prosimy o przygotowanie ołtarzy: Żywy Różaniec i Zespół Charytatywny, Radę Parafialną, Oazę i Służbę Liturgiczną Ołtarza oraz Akcję Katolicką. Na procesję zapraszamy dzieci z kl. III w strojach komunijnych.
    4. W piątek, 21 czerwca – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika. W tym dniu oddajemy cześć Miłosierdziu Bożemu z racji III piątku miesiąca.
  2. Bóg zapłać za wysprzątanie kościoła mieszkańcom ul. Złotej. Za tydzień prosimy mieszkańców ul. Złocistej, Złocieni, Olchowej i Srebrnej o wysprzątanie świątyni i otoczenia.