5 sierpnia 2018 - XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

Człowiek potrzebuje do życia pokarmu, odzienia, pracy i mieszkania. Te wszystkie potrzeby dotyczą troski o chleb. W Modlitwie Pańskiej Jezus uczy nas, abyśmy prosili Boga o ziemski chleb, ale zwraca uwagę na potrzebę zaspokojenia głodu duchowego.

1. W naszej parafii po Mszy świętej o godz. 800 zmiana tajemnic Różańca Świętego.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    1. W poniedziałek, 6 sierpnia – święto Przemienienia Pańskiego. W tym dniu o godz. 800 w bazylice Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie zostanie celebrowana Eucharystia na rozpoczęcie pieszej diecezjalnej pielgrzymki na Jasną Górę.
    2. W środę, 8 sierpnia – wspomnienie św. Dominika, prezbitera. Nowenna i Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    3. W czwartek, 9 sierpnia – święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
    4. W piątek, 10 sierpnia –święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
    5. W sobotę św. Klary, dziewicy. W tym dniu o godz. 1330 na wałach jasnogórskich będzie sprawowana Eucharystia na zakończenie pieszej pielgrzymki naszej diecezji.
  3. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i prace. Bóg zapłać za posprzątanie mieszkańcom ul. Chmielowej i Cedrowej.  Za tydzień prosimy mieszkańców ul. Krzemowej.