27 września 2020 - XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA

Kościół, wypełniając wolę Bożą, wzywa do nawrócenia i nadziei, że Bóg troszczy się o ludzi, kocha każdego i wszystkich pragnie obdarzyć zbawieniem. Zastanówmy się nad swoim postępowaniem, przeprośmy za zło naszych grzechów, by w pokorze oczekiwać przebaczenia. By przez pokorę wobec Boga dostąpić pełnego zwycięstwa, które jest darem zmartwychwstałego Pana.

1. Liturgiczne obchody tygodnia:
    1. W poniedziałek, 28 września – wspomnienie św. Wacława, męczennika. Msza święta o 1800.
    2. We wtorek, 29 września – święto świętych archaniołów Michała, Gabriela i Rafała.  Msza o 700.
    3. W środę, 30 września – wspomnienie św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła. Msza święta o godz. 1800. Modlimy się do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na Mszę świętą i spotkanie zapraszamy lektorów, ministrantów, kandydatów oraz Dzieci Maryi.
    4. W czwartek, 1 października -  wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. Różaniec o godz. 1700. O 1730 Msza święta. O godz. 1900 dodatkowa Msza święta z modlitwą uwielbienia.
    5. W piątek, 2 października – wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Z racji I piątku miesiąca Msza ranna o 700. Od godz. 900 wyjazd do chorych. O godz. 1700 Różaniec a następnie Msza święta. Po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszę świętą i spotkanie przed bierzmowaniem zapraszamy młodzież z kl. VII i VIII.
    6. W sobotę o godz. 700 Msza święta o Niepokalanym Sercu Maryi. W sobotę Różaniec o godz. 1730.
  2. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 800 zmiana tajemnic Różańca Świętego. Po Mszy o 1130 spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą dla dzieci z kl. III. W niedzielę Różaniec o 1500 a następnie Msza święta.
  3. Dziękujemy za ofiary i dary. Wszystkim parafianom i gościom życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia.