12 września 2021 - XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA

Jezus powiedział, że jeśli ktoś chce pójść za Nim, powinien zaprzeć się samego siebie, wziąć swój krzyż i naśladować Go. Czy jednak zawsze o tym pamiętamy?

1. Po Mszy świętej o 1130 spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    1. W poniedziałek, 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
    2. We wtorek, 14 września – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
    3. W środę, 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Nowenna i Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    4. W czwartek, 16 września - wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa.
    5. W piątek modlimy się do Bożego Miłosierdzia z racji III piątku miesiąca. Po Mszy świętej adoracja.
    6. W sobotę, 18 września – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski.
  3. W przyszłą niedzielę, 19 września obchodzimy Światowy Dzień Środków  Społecznego Przekazu. W naszej parafii specjalna składka na inwestycje.
  4. Bóg zapłać za ofiary, dary i prace. Bóg zapłać za ofiary składane do puszki na rzecz pomocy uchodźcom z Afganistanu.