27 listopada 2022 -  I NIEDZIELA ADWENTU

Rozpoczynamy dzisiaj Adwent, który jest czasem oczekiwania   i przygotowania na przyjście Chrystusa. Za kilka tygodni uroczyście będziemy obchodzić pamiątkę Jego pierwszego przyjścia na ziemię, a nasze serca i myśli będą pełne oczekiwania na Jego powtórne przyjście w chwale.

1. Serdecznie zapraszamy do udziału w Roratach. Roraty w naszej parafii od poniedziałku do piątku o godz. 1700. W soboty o godz. 700. Dzieci jutro otrzymają plansze, na które będą naklejać obrazki z kolejnych Rorat.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    1. W środę, 30 listopada – święto św. Andrzeja, apostoła.
    2. W czwartek modlimy się o powołania do służby Bożej w Kościele z racji I czwartku miesiąca. O godz. 1900 Msza święta z modlitwą uwielbienia.
    3. W piątek, 2 grudnia – ranna Msza o 700 z racji I piątku miesiąca. Od godz. 900 wyjazd do chorych. Po Roratach Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszę świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy młodzież przed bierzmowaniem.
    4. W sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
  3. W przyszłą niedzielę Po Mszy świętej o godz. 800 zmiana tajemnic Różańca Świętego.  Składka przeznaczona na potrzeby diecezji. Modlitwą i ofiarą do puszki wspieramy Kościół na Wschodzie. Panu Bogu polecamy intencje górników oraz ich rodzin.
  4. Bóg zapłać za ofiary składane w kościele, na konto bankowe i te, które przekazujecie Radzie Parafialnej przy okazji nabywania opłatków wigilijnych w przedsionku kościoła. Opłatki będzie można również nabyć w zakrystii przez cały Adwent.