19 maja 2024 - ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO

Kończymy dzisiaj okres wielkanocny uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Wielkim pragnieniem Chrystusa jest to, aby Jego uczniowie przyjęli dar Ducha i w Jego mocy przemieniali oblicze tej ziemi. Niech udział w Eucharystii otworzy nas na moc miłości, którą rozlewa w naszych sercach obiecany Duch Święty.

1. Dzisiaj o godz. 1500 Msza święta i nabożeństwo majowe.
  2. Liturgiczne obchody tygodnia:
    1. W poniedziałek, 20 maja – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to Misyjny Dzień Chorych. Składka przeznaczona na Dom Matki i Dziecka. Msze święte o godz. 800 i 1800. W sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Hałcnowie diecezjalna pielgrzymka chorych. O godz. 1430 okazja do spowiedzi. O 1500 Msza święta z indywidualnym błogosławieństwem.
    2. We wtorek, 21 maja -  wspomnienie św. Jana Nepomucena, prezbitera i męczennika.
    3. W czwartek, 23 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
    4. W piątek, 24 maja – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
    5. W sobotę, 25 maja o godz. 1000 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku- Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu.
  3. W przyszłą niedzielę, 26 maja przypada uroczystość Najświętszej Trójcy.
  4. Bóg zapłać za dzisiejszą ofiarę na drugą część remontu organów. Dzięki za ofiary przekazane na tacę i na konto parafialne.