5 grudnia 2021 - II NIEDZIELA ADWENTU

Przeżywając Adwent kierujemy naszą uwagę na powtórne przyjście Pana. Jan Chrzciciel przypomina nam, że przygotowanie dróg i prostowanie ścieżek naszego życia to zadanie stale aktualne.

1. Modlitwą i ofiarą wspieramy dzisiaj Kościół na Wschodzie.
  2. Po Mszy świętej o godz. 800 zmiana tajemnic Różańca Świętego.
  3. Od poniedziałku do piątku Roraty o godz. 1700. W sobotę o godz. 700. Zachęcamy do uczestnictwa w Roratach. Okazja do spowiedzi każdego dnia przed Mszą świętą.
  4. W poniedziałek, 6 grudnia – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa, patrona kościoła katedralnego naszej diecezji.
  5. We wtorek, 7 grudnia – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  6. W środę, 8 grudnia – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu obchodzimy Zakończenie Roku Świętego Józefa.
  7. W piątek po Mszy świętej Adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszę, Adorację i spotkanie zapraszamy młodzież przed bierzmowaniem.
  8. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 1130 spotkanie przed Pierwszą Komunią Świętą. W przedsionku kościoła nasz Zespół Charytatywny będzie rozprowadzał świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone dla potrzebujących naszej parafii.
  9. Bóg zapłać za wszystkie ofiary oraz za prace.
  10. Przez cały okres Adwentu w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.