22 maja 2022 -  VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

Jezus zapewnia o miłości Ojca i obiecuje przyjście Ducha Świętego. Oczekując z nadzieją na spełnienie obietnic udzielonych Kościołowi, otwórzmy nasze serca na dar przemieniającej obecności Chrystusa.

1. O 1500 Msza święta i nabożeństwo majowe.
  2. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają Dni Modlitw o urodzaje ( tzw. Dni Krzyżowe). Kościół modli się w tych dniach prosząc Boga o błogosławieństwo dla każdej ludzkiej pracy, zwłaszcza na roli.
  3. Liturgiczne obchody tygodnia:
    1. We wtorek, 24 maja - wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych.
    2. W środę Nowenna i Msza święta do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
    3. W czwartek, 26 maja – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera. W tym dniu modlimy się za wszystkie matki z okazji ich święta.
    4. W piątek, 27 maja rozpoczynamy czas modlitewnej nowenny poprzedzającej uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Po nabożeństwie majowym Adoracja Najświętszego Sakramentu.
    5. W sobotę, 28 maja o godz. 1000 w kościele katedralnym św. Mikołaja w Bielsku-Białej, Ksiądz Biskup Roman Pindel udzieli diakonom naszej diecezji święceń prezbiteratu. Kandydatów do święceń polecamy Panu Bogu w modlitwie.
  4. W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W naszej parafii rozpoczęcie Misji Świętych.
  5. Dziękujemy pięknie za ofiary i prace. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na konto parafii.